İnsan Kaynakları Danışmanlık & Özel İstihdam Ofisi

Tel: 0282 673 2545 E-posta: info@leanhr.net 

Lean HR deneyimli  ve seçme-yerleştirme konusundaki zengin tecrübesiyle, tüm pozisyonlarınız için yetenekleri, becerileri ve tutumları ile organizasyonunuzun ihtiyaçlarına en uygun olan adayların seçimi konusunda uzmandır.

Lean HR Seçme ve Yerleştirme Süreci

Proje Tanımı ve Kabulü

Müşterinin ihtiyaçları analiz edilerek, Proje tanımı birlikte oluşturulur. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili birim müdürü ile birebir görüşme yapılarak detay beklentileri öğrenilir.

Aday Arama ve Ön Eleme

Projenin ihtiyaçlarına ve firma ile birlikte belirlenen stratejilere bağlı olarak ilan hazırlanır. LinkedIn, Portal veri tabanlarının araştırılması, headhunt, namehunt ve bölgesel çalışmalar ile aday araması yapılır. Uygun görülen adaylar ile telefon görüşmesi yapılarak, aday genel durumu, öne çıkan yetkinlikleri, beklentileri öğrenilir; özellikle de ilgili birim müdüründen alınan ek bilgiler eşliğinde adayın uygunluğu incelenir.

Uzun Liste

Ön eleme sonrasında özet bir rapor ve açıklamalar ile uygun bulunan adaylar, Uzun Liste olarak İK departmanına iletilir. Daha sonraki çalışmalara esas oluşturmak amacıyla İK tarafından uygun görülmeyen adaylara dair geri bildirimler alınır.

Görüşme

İlgili   birim   müdürünün   önceliklendirdiği  adaylar   ile   sırasıyla   görüşülür. Danışmanlarımızın yaptığı yetkinlik bazlı mülakatlar, standart formatta raporlanır.

Kısa Liste

Danışmanımızın verilen öncelikler doğrultusunda en uygun gördüğü 2-3 kişi Kısa Liste’yi oluşturur.

Firma Görüşmesi

Belirlenen adaylar ile kurum arasında görüşme gerçekleşmesi için gerekli organizasyonlar yapılır. Eğer üst düzey yöneticiler ile tanıştırılma görüşmesi yaptırılacak ise İK departmanın da onayı ile ön referans kontrolü yapılır.

Referans Kontrolü ve Teklif

İş görüşmelerinin ardından detaylı referans araştırmaları gerçekleştirilerek süreç tamamlanır ve talep edilirse adaya teklif yapılır. Aday ile kurum arasında arabulucu olmak iki tarafa da avantaj sağlamaktadır.

İşe Başlama

İşe başlama tarihinin kurum ve aday tarafından teyidi sağlanır ve süreç izlenerek Proje tamamlanır.

Hikayemiz

1997 Yılından buyana dünyada lider konumda bulunan firmalarda kazanmış olduğumuz Personelcilik ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki tecrübemizi sadeleştirip dileyen tüm firmalara yaymak ve stratejik yol arkadaşı olmak maksadı ile 2013 yılında kurulduk.Temel prensibimiz kalpten yönetim felsefesi ile mutlu çalışan = mükemmel iş sonuçları.          Devamını Oku......